Zmiany w Krakowie są niezbędne

Jednym spośród globalnych problemów w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki powstał przez wzrost liczby pojazdów na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Spośród innych lokalizacji, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.