portal kobiecych inspiracji

Aktywna na emeryturze
Wiek tak de facto to jedynie liczba. Masz prawo mieć 55 lat, jakkolwiek wyglądać na 40 i czuć się na 35. Jednak możesz również posiadać 50 lat, jednakowoż wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze dbasz o swoje ciało i co robisz, żeby pozostać aktywną.

strona dla kobiety

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, dużo osób zakłada, iż jeżeli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 czy też 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet następnie. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie spowodować, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla kobiet na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna figura traci około 1 procent mięśni każdego roku – gra toczy się o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z ćwiczeń nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą także pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości i zmniejszyć ryzyko jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym korzyściom płynącym z ćwiczeń, potrafią one także mocno zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała.