Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych stolic województw w Polsce, miasto Kraków wybija się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu innych polach. Staje się miastem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, które dokonały się w mieście w ostatnich latach dają poczucie, że miasto naprawdę pnie się do przodu.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Ilość napraw i inwestycji jest duża. Niezwykle pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto często korzysta. Szybkie akcje w temacie pozyskiwania dotacji spowodowały, że gmina uzupełniła się o nowe węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, i kolejne obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe zmiany są niewidoczne dla zwykłego obywatela. Nie znaczy to jednakowoż, że nie funkcjonują. Zwykle ignorujemy informacje, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się dzieje. Podczas gdy Kraków rozwija się w każdym kierunku. Usprawnienia w zakresie gospodarki odpadami, budowie oraz modernizacji sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, jakie pomagają mieszkańcom pełniej i wygodniej funkcjonować. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości rozrywkowych. Wartość Krakowa rośnie dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych działania nie obejmują tylko samego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym województwem małopolskim. Przeto zamiast utyskiwać tylko zauważyć innowacje w jakie obrodził Kraków.
Następne lata – o ile uda się utrzymania tempa innowacji – pozwolą miastu zostać prawdziwą metropolia.
kultura w Krakowie